HomeVedeteLidia Buble, copleșită de situația prin care trece. Artista a răbufnit pe...

Lidia Buble, copleșită de situația prin care trece. Artista a răbufnit pe internet și le-a cerut ajutorul fanilor: „Vă implor”

De ceva timp, Lidia Buble se confruntă cu o situație care o neliniștește profund și care, după cum a mărturisit chiar ea, îi provoacă stări puternice de anxietate. Artista a ajuns la capătul răbdării și a decis să vorbească deschis despre ceea ce i se întâmplă, lansând un apel direct către fanii săi din mediul online.

Cântăreața a explicat că, în ultima perioadă, s-a întâmplat de mai multe ori să fie urmărită prin locuri publice de persoane care o recunosc. Deși este conștientă că, în cele mai multe cazuri, oamenii nu au intenții rele și vor doar să o vadă sau să interacționeze cu ea, Lidia Buble spune că acest comportament o face să se simtă inconfortabil și îi creează o stare de teamă.

Lidia Buble, apel către fani: „Nu mă mai urmăriți”

Artista le-a transmis fanilor că nu are nicio problemă să fie abordată direct. Dimpotrivă, Lidia Buble a subliniat că, atunci când oamenii vin la ea cu respect, acceptă să facă fotografii, să vorbească și să le ofere câteva momente de atenție. Ceea ce o deranjează însă este faptul că unele persoane aleg să o urmărească de la distanță, fără să îi spună nimic.

„Prietenii mei frumoși de aici, de pe Instagram și de pe unde vă mai aflați, vreau să las acest mesaj aici pentru că este nu știu a câta oară când mi se întâmplă ce urmează să zic acum și nu suport. Îmi dă o stare de nervi și de anxietate la cote maxime. Dacă vi se întâmplă să mă mai vedeți prin mall sau prin oraș, nu mă mai urmăriți, vă implor, pentru că nu suport să simt că sunt urmărită, să văd că sunt urmărită”, a spus Lidia Buble în mediul online.

Vedeta a explicat că preferă ca oamenii să vină pur și simplu la ea, dacă își doresc o fotografie sau câteva cuvinte.

„Eu sunt genul de artist pe care, dacă îl abordezi, și toți cei care m-au întâlnit prin anumite locuri știu că, dacă mă abordează și îmi cer poze, fac poze. Dacă vrei să vorbesc cu tine, vorbesc cu tine. Dar nu mă urmăriți”, a mai transmis artista.

Lidia Buble, afectată de comportamentul unor persoane din public

Apelul cântăreței vine după o zi în care, potrivit spuselor sale, trei persoane ar fi urmărit-o în diferite locuri. Situația a afectat-o atât de tare, încât artista a mărturisit că întreaga zi i-a fost dată peste cap.

Lidia Buble a explicat că nu poate ști niciodată cu exactitate ce intenții au cei care o urmăresc. Tocmai această incertitudine îi amplifică starea de neliniște, pentru că nu știe dacă persoanele respective sunt doar fani entuziasmați sau dacă există și oameni care ar putea avea intenții mai puțin bune.

„Astăzi trei persoane au făcut lucrurile astea și efectiv mi s-a stricat toată ziua. Nu știu, îmi dă o chestie așa de… În primul rând că nu știu cu ce gânduri sunt urmărită. Adică nu știu dacă mă urmăriți doar pentru că sunteți fericiți că mă vedeți sau se întâmplă să fie și oameni care nu mă plac și au de gând să facă ceva. Dar este un sentiment pe care îl urăsc din suflet, să știu că sunt urmărită”, a mai spus Lidia Buble.

Prin mesajul transmis, artista a încercat să le explice celor care o admiră că apropierea directă și respectuoasă este mult mai firească decât urmărirea ei prin spații publice. Lidia Buble a insistat că își apreciază fanii, însă are nevoie ca aceștia să îi respecte limitele și să înțeleagă că, dincolo de statutul de vedetă, are nevoie de siguranță și liniște atunci când se află în public.

RECOMANDATE

POPULARE

VEZI SI...