Cabral și Andreea Ibacka au divorțat în urmă cu câteva luni, iar de atunci fiecare și-a continuat viața pe propriul drum. Recent, prezentatorul s-a întors pe platourile de filmare pentru emisiunea „Ce spun Românii”, proiect care revine pe micile ecrane după o pauză de un an. În paralel, Cabral se concentrează și pe viața personală, pe timpul petrecut cu copiii și pe activitățile care îi aduc bucurie.
Cabral este unul dintre cei mai cunoscuți și apreciați prezentatori TV din România, iar perioada recentă nu a fost una lipsită de provocări. Separarea de Andreea Ibacka a atras atenția publicului, însă cei doi au ales să păstreze o relație civilizată, mai ales de dragul copiilor pe care îi au împreună.
Ce face Cabral după divorțul de Andreea Ibacka
Vestea despărțirii dintre Cabral și Andreea Ibacka a surprins mulți fani, mai ales că cei doi formau unul dintre cele mai îndrăgite cupluri din showbiz. Chiar dacă au decis să meargă pe drumuri separate, aceștia au rămas implicați în viața copiilor lor și încearcă să gestioneze noua etapă cu maturitate.
În prezent, Cabral este concentrat pe carieră. Emisiunea „Ce spun Românii” revine după un an de pauză, iar prezentatorul spune că filmările sunt pline de energie bună și momente amuzante. Show-ul, care a fost urmărit de un public numeros de-a lungul timpului, promite un nou sezon vesel și dinamic.
„Vă pot dezvălui că se râde, din nou, foarte mult. Am rămas curioși, vrem să aflăm ce spun românii, dar facem asta în cel mai vesel mod posibil”, a declarat Cabral pentru TV Mania.
Prezentatorul își petrece timpul cu copiii și merge la festivaluri
Dincolo de televiziune, Cabral își dedică timpul copiilor săi. Prezentatorul a mărturisit că, atunci când nu se află la filmări, preferă să stea cu cei mici și să se bucure de momentele petrecute în familie.
În același timp, acesta are planuri și pentru vară. Cabral a dezvăluit că va participa la mai multe festivaluri, însă nu doar ca spectator. Prezentatorul va urca și la pupitrul de DJ, activitate care îi aduce energie și bună dispoziție.
„Dincolo de TV… stau cu copiii și merg să pun muzică la câteva festivaluri. Altceva… nimic!”, a mai spus Cabral.
Când revine emisiunea „Săriți de pe fix!”
Pe lângă revenirea emisiunii „Ce spun Românii”, Cabral pregătește și un nou sezon al show-ului „Săriți de pe fix!”. Prezentatorul a explicat că noul sezon va veni cu o schimbare importantă: publicul va putea participa direct la filmări.
Cabral spune că interesul oamenilor a fost mare, iar echipa emisiunii a decis să îi invite în studio pe cei care și-au dorit să fie parte din atmosfera show-ului.
„Începură înscrierile, da, oamenii și-au manifestat dorința să fie în studio atunci când filmăm… noi ne-am conformat și i-am invitat. Probabil o să fie spectaculos, mai ales că venim și cu experiența spectacolului «Săriții» pe care l-am avut la Sala Palatului”, a declarat prezentatorul.
Astfel, după divorț, Cabral pare să își regăsească echilibrul prin muncă, familie și proiecte care îi aduc satisfacție. Prezentatorul își continuă activitatea în televiziune, se bucură de timpul petrecut alături de copii și își face loc în program pentru muzică și festivaluri.


