HomeVedeteMomente tensionate în aeroport! Andreea Bănică a fost LOVITĂ de...

Momente tensionate în aeroport! Andreea Bănică a fost LOVITĂ de…

Andreea Bănică a povestit că a trecut printr-un episod neplăcut pe Aeroportul Internațional Henri Coandă din București. Artista, în vârstă de 48 de ani, a relatat că a avut parte de momente tensionate încă de la primele ore ale dimineții, când a ajuns la terminalul de plecări cu bagajele pregătite pentru călătorie.

Cântăreața spune că și-a luat o marjă generoasă de timp, tocmai pentru a evita stresul provocat de aglomerație, însă situația întâlnită în aeroport a nemulțumit-o profund. Aceasta a criticat modul în care era organizat spațiul de relaxare și a atras atenția că nu este normal ca pasagerii să plătească pentru anumite servicii, dar să nu aibă locuri suficiente unde să stea.

Andreea Bănică, nemulțumită de situația din aeroport

Artista a povestit că lounge-ul era foarte aglomerat, iar multe persoane ocupau mai multe scaune deodată sau își lăsau bagajele pe locurile libere, blocând accesul altor pasageri. În opinia ei, accesul ar trebui limitat în funcție de numărul de locuri disponibile, pentru ca oamenii să nu ajungă să stea înghesuiți.

Andreea Bănică a spus că, în încercarea de a-și găsi un loc, și-a cărat singură un taburet. După ce s-a așezat, artista susține că a fost lovită în zona cefei cu un rucsac, fără ca persoana respectivă să își ceară scuze sau să schițeze vreun gest de regret.

„Aeroportul Otopeni! M-am trezit devreme și astăzi, cu toate bagajele făcute. Ne-am luat marjă de timp pentru că știm cât de aglomerat este aeroportul, însă nu ne-am imaginat că atât de plin este lounge-ul. Ce nu înțeleg este faptul că ar trebui limitat accesul în funcție de locurile disponibile”, a povestit artista.

Vedeta a continuat prin a critica atitudinea unor pasageri, spunând că mai multe persoane ocupau mese sau scaune fără să țină cont de ceilalți oameni din jur.

„Hai să încasăm banii, dar să stea clienții îngrămădiți. Pe principiul: lasă că merge și așa. Am intrat și m-am întrebat: unde te mai poți așeza? Multe persoane singure ocupau mese cu trei scaune de grădină sau își puneau sacoșele pe ele doar ca să le țină ocupate”, a mai spus Andreea Bănică.

Momente tensionate la coada pentru check-in

Problemele nu s-au oprit aici. Artista a relatat că, în timp ce stătea la coadă pentru check-in, un bărbat s-ar fi băgat în fața ei fără să țină cont de rând. Andreea Bănică spune că i-a atras atenția calm și politicos, explicându-i că locul lui era în spate, însă reacția acestuia ar fi fost una total nepotrivită.

Potrivit cântăreței, bărbatul ar fi început să o jignească în limba germană, probabil crezând că ea nu înțelege ce spune. Refuzul acestuia de a se întoarce la locul său a amplificat starea de tensiune și a lăsat-o pe artistă cu un gust amar.

„Mi-am cărat un taburet de la cineva și, după ce m-am așezat, am primit și un ghiozdan în ceafă. Nici măcar un «Scuze!». Nu mai spun că, stând la coada pentru check-in, un român tip german s-a băgat în fața mea cu un tupeu fantastic. I-am spus politicos să stea la rând, civilizat, pentru că era în spatele meu”, a povestit vedeta.

Andreea Bănică a spus că reacția pasagerului a fost una greu de acceptat, mai ales în contextul în care ea încercase să gestioneze situația cu calm.

„Știți ce a urmat? M-a înjurat în germană, crezând că nu înțeleg, și nu a vrut să se retragă la locul lui. Ireal cum devenim, din ce în ce mai mult, niște animale în lupta pentru supraviețuire!”, a transmis artista.

Artista a plecat apoi în vacanță

După acest episod tensionat, Andreea Bănică a lăsat în urmă incidentul și și-a continuat călătoria. Vedeta a plecat în vacanță, cel mai probabil alături de soțul ei, Lucian Mitrea, într-un moment cu o semnificație specială pentru cuplu.

Cu doar o zi înainte, artista le transmisese fanilor un mesaj emoționant despre iubire, familie și legătura pe care o are cu bărbatul alături de care și-a construit viața. Andreea Bănică a vorbit despre o iubire care, după mulți ani, continuă să îi ofere sentimentul de acasă.

„Sunt iubiri care încep cu fluturi… și iubiri care, după ani, încă se simt ca acasă. Nu știu ce e mai emoționant astăzi: faptul că e ziua în care m-am născut… sau faptul că tot astăzi, acum 18 ani, mi-am unit viața cu omul pe care îl iubesc”, a transmis Andreea Bănică.

Incidentul de pe aeroport a venit, astfel, chiar înaintea unei călătorii importante pentru artistă, într-o perioadă în care aceasta marca un moment special în viața personală.

RECOMANDATE

POPULARE

VEZI SI...