HomeVedeteMirabela Dauer a decis ce se va întâmpla cu AVEREA ei. Gestul...

Mirabela Dauer a decis ce se va întâmpla cu AVEREA ei. Gestul NEAȘTEPTAT al artistei

Ce se va întâmpla cu averea Mirabelei Dauer. Artista a luat o decizie neașteptată

Mirabela Dauer a vorbit deschis despre aspecte mai puțin cunoscute din viața sa personală, aducând în discuție subiecte sensibile, precum casa în care locuiește, moștenirea pe care o va lăsa în urmă și felul în care privește finalul vieții.

Artista a mărturisit că experiențele trăite în ultimii ani i-au schimbat profund perspectiva asupra lucrurilor materiale și asupra oamenilor pe care i-a avut aproape. Deși locuiește într-o casă cu o curte frumoasă, interpreta spune că nu mai are aceeași legătură sufletească cu locuința actuală.

Mirabela Dauer nu este atașată de casa în care locuiește acum

Cântăreața a explicat că adevărata sa casă de suflet a rămas cea în care a trăit înainte. Mutarea într-o nouă locuință a venit, potrivit artistei, cu speranța că își va găsi liniștea și apropierea unor oameni pe care îi considera familie.

În timp, însă, lucrurile nu s-au așezat așa cum și-ar fi dorit. Din acest motiv, Mirabela Dauer spune că nu pune mare preț pe valoarea materială a casei în care stă acum și că nu s-a gândit să o lase unei anumite persoane.

Pentru artistă, bunurile materiale nu mai reprezintă cea mai importantă formă de moștenire, iar atașamentul față de locuința actuală s-a diminuat odată cu dezamăgirile personale prin care a trecut.

„Am o curticică frumoasă, nu casa contează, curticica aia face toți banii. Nu o să las casa nimănui. Să o ia cine vrea. Nu o iubesc, am iubit casa dinainte. Aici am venit după sufletul meu, am crezut că mi-am găsit familia iubită și nu a fost”, a spus Mirabela Dauer.

Ce spune artista despre moștenire

Întrebată ce se va întâmpla cu averea sa, Mirabela Dauer a dat de înțeles că nu are un plan clar și că nu este preocupată de cine va primi bunurile sale. Artista pare împăcată cu ideea că lucrurile materiale își pierd din importanță atunci când nu sunt legate de o poveste sau de o relație sinceră.

Declarațiile sale arată o detașare puternică față de proprietăți și bunuri, dar și o anumită dezamăgire față de oamenii în care a avut încredere de-a lungul timpului.

Mirabela Dauer a vorbit și despre locul de veci

Artista a abordat și un alt subiect delicat, legat de locul de veci. Mirabela Dauer a spus că, în urmă cu mai mulți ani, ar fi primit un astfel de loc într-un context legat de un proces în care a fost martor.

Cântăreața consideră că acel drept îi aparține în continuare, deși recunoaște că nu a verificat recent situația. Ea a explicat că nu este preocupată în mod special de acest lucru și că, probabil, persoana care se va ocupa de înmormântare va decide și detaliile legate de acest aspect.

„Locul de veci cică îl mai am. Am fost în proces ca martor al domnului general Zisu, pe care îl ador. Ce mare lucru mi-a dat? Un loc de veci. Nu merită Mirabela Dauer un loc de veci? De-aia m-am dus martor. I-am luat apărarea în fața procurorului. Cred că îl mai am, nu m-am dus să-l vizitez. Probabil cineva mă va îngropa și pe mine și m-o duce undeva. Eu nu sunt supărată pe Dumnezeu. M-a încercat să vadă dacă mă dezic de el”, a mai spus artista.

O perspectivă sinceră asupra vieții

Declarațiile Mirabelei Dauer conturează imaginea unei artiste care privește cu luciditate etapa actuală a vieții sale. După ani de carieră, experiențe personale dificile și dezamăgiri, interpreta pare să se fi desprins de importanța lucrurilor materiale.

Pentru Mirabela Dauer, casa, averea și moștenirea nu mai au aceeași greutate ca odinioară. Artista pare să pună mai mult preț pe liniștea sufletească, pe credință și pe felul în care a reușit să treacă peste încercările vieții.

RECOMANDATE

POPULARE

VEZI SI...