HomeVedeteLa un an și jumătate de la m0artea lui Silviu Prigoană, ACUZAȚII...

La un an și jumătate de la m0artea lui Silviu Prigoană, ACUZAȚII dure și TENSIUNI uriașe: „Nu doresc decât să pună laba pe…”

Disputa dintre Adriana Bahmuțeanu și familia regretatului Silviu Prigoană continuă să producă ecouri, chiar și la un an și jumătate de la dispariția omului de afaceri. Invitată recent în podcastul „Online Story by Cornelia Ionescu”, fosta soție a milionarului a făcut noi declarații despre ultimele discuții avute cu acesta, despre averea rămasă în urmă și despre tensiunile dintre copii.

Adriana Bahmuțeanu susține că, dincolo de imaginea publică a fostului său soț, realitatea ar fi fost mult mai complicată. Vedeta afirmă că Silviu Prigoană ar fi trecut printr-o perioadă dificilă și că nu și-ar fi dorit niciodată ca fiii săi să ajungă să se certe pentru avere.

Adriana Bahmuțeanu, declarații dure despre averea lui Silviu Prigoană

În cadrul podcastului, Adriana Bahmuțeanu a vorbit despre încercările pe care susține că le-a făcut, în ultimii ani de viață ai lui Silviu Prigoană, pentru a-l convinge să clarifice situația bunurilor și a moștenirii.

Aceasta spune că a încercat să comunice cu fostul soț prin avocați, prin prieteni și prin persoane apropiate, însă nu ar fi reușit să ajungă la o discuție directă cu el.

„Și de fapt asta e dovada certă a faptului că frații majori nu doresc decât să pună laba pe ce a mai rămas din averea lui Silviu Prigoană, că n-a mai rămas mult. Prigoană a murit sărac. Prigoană a murit de inimă rea și a murit vai de capul lui.

Da. Și nu cred că și-ar fi dorit vreodată ca băieții lui să se certe pe avere. Eu am încercat să vorbesc cu el în ultimii 10 ani ai lui de viață cât am putut eu de mult. N-am reușit. Prin avocați, prin prieteni, prin toată lumea. Am încercat să-l fac în așa fel încât să stau cu el la aceeași masă o jumătate de oră”, a declarat Adriana Bahmuțeanu.

De ce nu ar fi lăsat Silviu Prigoană testament

Întrebată de Cornelia Ionescu de ce Silviu Prigoană nu ar fi lăsat un testament, în condițiile în care avea o avere importantă și mai mulți copii, Adriana Bahmuțeanu a spus că nu știe care a fost raționamentul fostului său soț.

Vedeta a explicat că, în opinia ei, vânzarea vilei ar putea clarifica situația și i-ar putea ajuta pe copiii ei să înțeleagă mai bine realitatea din jurul moștenirii.

„Nu știu de ce a făcut-o. Îmi pare rău. Nici n-a apucat să mai spună în presă.

Habar nu am care a fost gândirea lui. Probabil până la urmă vom afla, dar eu îți spun cinstit, mi-aș dori să scoată, să vândă cât mai repede casa aia, pentru că în felul acela se trezesc și copiii mei.

Da. Își vor da seama, de fapt, care e adevărul. Pentru că eu degeaba le spun acum, vedeți că nu știu ce și nu știu cum e, e predică, intră pe ureche, iese pe alta, pentru că ei, de fapt, acum sunt cu frații lor mai mari, se anturează cu frații mai mari cu care până la decesul tatălui n-aveau relații foarte apropiate. Ei acum sunt fascinați de Big Brother”, a mai spus Adriana Bahmuțeanu.

Vila lui Silviu Prigoană, evaluată la 3,5 milioane de euro

Moartea lui Silviu Prigoană a lăsat în urmă nu doar regrete, ci și numeroase întrebări legate de viitorul copiilor săi și de împărțirea bunurilor. Adriana Bahmuțeanu spune că este preocupată în primul rând de stabilitatea copiilor și de felul în care aceștia vor înțelege, în timp, situația reală.

Fosta soție a omului de afaceri a vorbit și despre vila evaluată la 3,5 milioane de euro, despre care susține că este greu de vândut. Potrivit acesteia, din suma obținută în urma unei eventuale vânzări, banca ar urma să recupereze aproximativ 1 milion de euro, reprezentând credite.

„Eu aștept că ei până la urmă se vor maturiza, ei până la urmă vor dori probabil să aibă copii. Eu sunt dispusă să-i aștept, să cresc nepoții așa cum îmi doresc și asta e dorința cea mai mare pe care o trimit în Univers. Să-mi dea Dumnezeu zile și să fiu sănătoasă, să-mi cresc nepoții și strănepoții.

Și sunt convinsă că până la urmă se va rezolva problema asta, dar mai greu. De aceea, noi am încercat așa și cu discuția asta cu vila, pentru că este o vilă foarte scumpă, foarte greu de luat de cineva. Este evaluată la 3,5 milioane de euro. Au fost licitații, dar nu s-a prezentat nimeni. Din banii ăștia, banca trebuie să-și ia 1 milion. Deci, Prigoană avea 1 milion de euro credite la bancă. Nu știu. O să vedem”, a declarat vedeta.

Adriana Bahmuțeanu a mai precizat că ea nu îl moștenește pe Silviu Prigoană, ci moștenitorii sunt copiii. Vedeta spune că, în ceea ce o privește, și-a făcut deja propriile aranjamente privind bunurile pe care le va lăsa urmașilor.

„Dumnezeu cu mila, cum le-o fi lor norocul. Pentru că eu nu-l moștenesc pe Prigoană. Mai departe, o să moștenească copiii mei. Eu cu sora mea, tot ce avem, le lăsăm lor. George lasă băiatului lui. Noi ne-am făcut aranjamentele. Da. Pentru că n-am contribuit eu la casa lui George din America și ar fi nedrept să iau casa copilului sau s-o ia copiii mei. Casa aia îi rămâne lui Blake”, a mai spus Adriana Bahmuțeanu.

Declarațiile sale readuc în atenție tensiunile din jurul moștenirii lui Silviu Prigoană și relațiile complicate dintre membrii familiei, într-un moment în care subiectul averii fostului om de afaceri continuă să provoace discuții.

RECOMANDATE

POPULARE

VEZI SI...