După un sejur de zece zile în spital, celebrul cântăreț Florin Salam a fost externat. Epuizarea își făcuse simțită prezența asupra acestuia, impunându-i nevoia de a se supune unui tratament.
Chiar dacă cea mai dificilă parte a trecut, artistul pare a se confrunta cu dificultăți în revenirea la forma optimă. Apariția sa slăbită, palidă și radical transformată a generat imagini surprinzătoare, capturate de CANCAN.RO cu cel care a fost supranumit “Regele”.
Anunțul că Florin Salam se întorsese acasă din spital a generat o undă de entuziasm printre fanii săi, aceștia arzând de nerăbdare să-l revadă pe scenă sau în cadrul unor petreceri private.
Însă, pentru moment, aceștia vor mai avea de așteptat, deoarece artistul pare a fi doar o umbră a fostului său sine, schimbarea dramatică în apariția sa fiind un rezultat direct al problemelor de sănătate cu care se confruntă.
CANCAN.RO l-a întâlnit recent pe Florin Salam în partea de nord a Capitalei, în fața luxoasei sale reședințe în care trăiește împreună cu familia.
Înconjurat de câțiva apropiați, și îmbrăcat casual, într-un tricou și pantaloni scurți, artistul părea obosit, semnalând clar că traversează o perioadă dificilă. În timpul conversației cu cei apropiați, Florin Salam părea preocupat, iar starea sa emoțională nu pare a fi la cel mai bun nivel.
Fotografiile capturate de CANCAN.RO cu artistul sunt neliniștitoare și demonstrează cât de mult s-a schimbat artistul în urma problemelor sale de sănătate.
Roxana Dobre, care a fost mereu alături de Florin Salam, indiferent de circumstanțe, a fost cea care l-a luat acasă de la spital. Ei doi au fost întâmpinați acasă de Bercea Mondialu`, unul dintre cei mai buni prieteni ai cântărețului, și de alți amici care au fost prezenți pentru a-l saluta și a-l îmbrățișa.
Într-o dezvăluire făcută cu mai bine de doi ani în urmă, Florin Salam a povestit despre o perioadă în care a fost internat într-o clinică din Viena pentru probleme la gât. După ce s-a întors în România, a decis să renunțe la majoritatea membrilor formației și la impresarul său, pentru a reveni mai târziu pe scenă.
În acel timp, a mărturisit că, deși era obișnuitsă-și modifice tonalitatea în funcție de starea sa de sănătate, prefera să bea anumite lichide pentru a-și păstra nivelul obișnuit de performanță.
Își aducea aminte de numeroase ocazii în care se întreba dacă merită să se forțeze atât de mult doar pentru a face publicul să se simtă bine.
![](https://viralnews.ro/wp-content/uploads/2023/06/112222.jpg)
De multe ori, după ce-și împărțea banii câștigați cu membrii trupei, se întâmpla să ajungă acasă și să plângă, simțind că nu merită banii pentru că nu a cântat suficient de bine. Aceste experiențe l-au marcat profund pe Florin Salam și îi influențează în continuare evoluția în lumea muzicii.