Ana Maria Pantaze, talentata croitoreasă care se bucura de seratele de karaoke alături de prieteni, a reușit să câștige sezonul 9 al emisiunii “Românii au talent”. Printr-o interpretare impresionantă, ea a reușit să primească Golden Buzz din partea juraților și să cucerească publicul și juriul de la Pro TV prin vocea sa și modestia de care a dat dovadă.
Înainte de a apărea în “Românii au talent”, Ana Maria Pantaze obișnuia să lucreze ca croitoreasă și să-și încânte prietenii seara la karaoke. Cu toate acestea, ea a reușit să câștige prestigiosul concurs de la Pro TV și să pună mâna pe marele premiu în valoare de 120.000 de euro. După încheierea concursului, Ana Maria Pantaze a făcut o schimbare completă de look: s-a vopsit blondă și este de nerecunoscut în comparație cu aspectul său anterior. După câștigarea titlului în anul 2019, ea și-a urmat visul și s-a concentrat pe o carieră muzicală. Potrivit informațiilor furnizate de Pro TV, anul trecut a lansat prima ei piesă și videoclipul “Visuri la cornete”, iar acum lucrează la o nouă compoziție.
![](https://viralnews.ro/wp-content/uploads/2023/05/https___www.cancan.ro_wp-content_uploads_2022_02_272658882_488482809294817_4443169530742206841_n-1024x576.webp)
Ana Maria Pantaze a povestit că nu avea resurse financiare pentru a-și urma pasiunea și singurul lucru pe care îl putea face era să meargă la karaoke. “La 18 ani m-am apucat de karaoke. Merg în fiecare seară pentru că e la doi pași de mine. Doar cobor din casă și intru în club. Acolo mă pot elibera. Karaoke-ul este pentru oricine și mergi acolo pentru a te relaxa”, a declarat Ana Maria Pantaze.
![](https://viralnews.ro/wp-content/uploads/2023/05/2-10-1024x571.jpg)
Cu cei 120.000 de euro câștigați la “Românii au talent”, Ana Maria Pantaze și-a exprimat dorința de a-și achiziționa un apartament, de a lansa o piesă și de a investi în studii muzicale.